Filtruj według

Wyczyść wszystko

Przepraszamy za niedogodności.

NATI NATI Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com

YOKUBO

Lakiery hybrydowe z naturalnych żywic 

Nareszcie! W końcu mamy to! Na polskim rynku - rodzima marka! Pierwsze w kraju, nietoksyczne lakiery hybrydowe do paznokci już dostępne! Prawdziwa gratka dla wszystkich fanek trwałego, pięknego manicure'u i naturalnych rozwiązań w codziennej pielęgnacji! 

Dla wszystkich zabieganych kobiet fantastycznym rozwiązaniem jest manicure hybrydowy. Jeszcze kilka lat temu usługa dostępna w profesjonalnych salonach, obecnie często wykonywana samodzielnie w domu.

Niestety lakiery do paznokci, czy hybrydowe , czy zwykłe często zawierają substancje, które uczulają lub po prostu szkodzą. 

Lakiery Hybrydowe nie toksyczne NON Toxic

W końcu powstała marka, oferująca hybrydy, które nie zawierają: 

1. Toluenu - organicznego rozpuszczalnika, który mimo naturalnego pochodzenia jest substancją silnie negatywnie działającą na układ  oddechowy, krwionośny, rozrodczy, nerwowy i immunologiczny, a także szkodzącą nerkom i wątrobie. Może mieć wpływ na zmiany nastroju, a długotrwały kontak z czystą subtancją może pogorszyć węch, słuch, wywołać drgawki, wpłynąć na zachowania i odczuwanie emocji, doprowadzić do depresji. Stosuje się go do produkcji materiałów wybuchowych i paliw lotniczych. Te informacje niespecjalnie zachęcają do nakładania na którąkolwiek część ciała, prawda?

2.  Tosylanów – grupy funkcyjnej  mocnego kwasu tosylowego (jego moc porównywalna jest z kwasem siarkowym), pochodnej toluenu. Nie będziemy zagłebiać się w procesy chemiczne, wystarczy informacja, że substancja jest obecnie niedopuszczana do wykorzystywania w składach kosmetyków

 3. Ftalanów - estrów kwasu ftalowego, substancji – niestety - bardzo często używanych przy produkcji perfum, dezodorantów czy odświeżaczy powietrza. Są również składnikiem wielu tworzyw sztucznych, np. plastikowych pojemników na żywność, folii spożywczej, lakierów i farb ftalowych (może nie wiecie, ale takich farb absolutnie nie wolno używać w zamkniętych pomieszczeniach!), rolet okiennych, syntetycznych wykładzinach, itp. Substancje te mogą mieć wpływ na szybki rozwój astmy, szczególnie u dzieci. Nie są również bezpieczne dla kobiet w ciąży (mogą zaburzać gospodarkę hormonalną i mieć negatywny wpływ na rozwój płodu), zmniejszają płodność i prawdopodobnie działają rakotwórczo na ludzi, na zwierzęta na pewno – to już potwierdzono.

 4. Kamfory - wielu z nas pamięta z dzieciństwa, czyli aż tak źle nie może być. Pewnie! To olejek z drewna cynamonowca kamforowego posiadający wiele pozytywnych właściwości. Jednak dziś nie o tym. W lakierach spełnia głównie rolę nabłyszczacza i substancji nadającej elastyczność. W wysokich stężeniach może wywoływać nudności, uczucie dezorientacji, a nawet zatrucie. Wiadomo, w lakierze, na raz nie użyjesz jej aż tyle, ale po co ryzykować?

 5. Nitrocelulozy – substancji odpowiadającej za zastyganie i przyczepność lakieru. W surowym stanie jest ekstremalnie łatwopalna, posiada silne właściwości wybuchowe.  Nie wiemy jak Wam, nam ta informacja wystarczy, żeby nie chcieć jej w składzie używanych kosmetyków. A skoro można stworzyć lakier bez niej … ?

6. Parabenów – grupy konserwantów często używanych w kosmetykach, lekach I żywności. Co prawda najświeższe badania wykazały, że parabeny nie są toksyczne, nie odkładają się w organizmie i nie są kancrogenne (a pojawiały się takie teorie), jednak niektóre z nich mogą być silnie alergenne. Kontaktowo mogą powodować świąd i rumień, a w niektórych przypadkach powodować atopowe zapalenie skóry!

7. Ksylenu – w uproszczeniu rozpuszczalnika farb i lakierów. Związki te występują m. in. w spalinach, dymie tytoniowym, farbach, lakierach, tuszach drukarskich, itp. Długotrwały kontakt z substancją powoduje zawroty głowy, otępienie, a w wysokich stężeniach może doprowadzić do uszkodzenia nerek a nawet spowodować śpiączkę. Nie wygląda zbyt zachęcająco

8.  Formaldehydu – toksycznej substancji o właściwościach grzybo i bakteriobójczych, która właśnie ze względu na te właściwości znalazła szerokie zastosowanie w kosmetyce. Ale nie tylko! Poza “kolorówką”, dezodorantami, lakierami i środkami higieny odnajdziemy ją właściwie w każdym mieszkaniu: w meblach, panelach czy izolacji. Idźmy dalej, używa się jej również przy produkcji lakierów przemysłowych, wosków samochodowych, klejów, jest obecna w smogu, dymie do wędzenia wędlin, dymie papierosowym… Aż strach pomyśleć, jest obecna prawie wszędzie! Badania wykazały jej wysoką szkodliwość dla zdrowia. Pierwsze negatywne objawy to podrażnienia oczu, nosa czy gardła oraz reakcje alergiczne: wysypki i duszności, a przy dłuższym kontakcie astma, a nawet wstrząs anafilaktyczny! Badania wykazały, że formaldehyd działa toksycznie na skórę, drogi oddechowe, wątrobę, układ odpornościowy, nerwowy i rozrodczy, działa kancerogennie! W wielu krajach została całkowicie zabroniona w skłądach kosmetyków, w innych mocno ograniczono jej  dopuszczalne stężenie. Obecnie  w Polsce można ją stosować m. in. w preparatach do utwardzania paznokci, w niskich stężeniach (0,2%). Jej obecność powinna być widocznie zaznaczona. Jednak skoro jej działanie jest silnie niekorzystne, a jest tak bardzo wszechobecna, może warto korzystać z okazji i wybrać produkty, które jej nie zawierają?

Lakiery bez formaldehydu

Lakiery Yokubo opierają się na składnikach pozyskiwanych z naturalnych żywic oraz atestowanych pigmentach produkowanych w USA. Lakiery są mocno napigmentowane (w przypadku ciemnych odcieni wystarczają 2 warstwy) nie odpryskują, nie matowieją i ogólnie nie odbiegają jakością od swojej konkurencji.

Baza jest bardzo chętna do współpracy, doskonale się rozprowadza i nie rozlewa się na skórki. 

Top Coat High Gloss to perfekcyjne wykończenie dla każdego koloru. Zapewnia gładkie wykończenie o mocnym połysku. 

Top Coat Shimmer jest gęsty, jednak w czasie pracy okazuje się, że perfekcyjnie rozprowadza się na płytce paznokcia. Ma doskonałą przyczepność i tak jak reszta produktów nie zalewa skórek. Jest wypełniony połyskującymi drobinkami hologramowymi, dzięki czemu po utwardzeniu daje silny efekt glow. 

Kolekcja lakierów Yokubo to przede wszystkim ogromny wybór kolorów – jest ich aż 108! Każdy znajdzie coś dla siebie i to na każdą okazję!

Nietoksyczne lakiery hybrydowe od Yokubo 

Nietoksyczne lakiery hybrydowe od Yokubo są naprawdę warte polecenia, mówimy to z czystym sumieniem! Potwierdza to fakt, że cieszą się coraz większą popularnością! Warto wspierać polskie marki, szczególnie te, które ograniczają szkodliwe substancje w swoich recepturach. Niestety na razie nie wymyślono sposobu na 100% naturalne lakiery hybrydowe, ale dobrze, że znalazł się ktoś, kto zadbał o skład możliwie najlepszy. Zachęcamy zatem do testowania i gwarantujemy, że będziecie zadowolone!