Informujemy, że przekeślone ceny towarów z krótszym terminem ważności (towary oznaczone jako outlet), to ceny przed obniżką.
W związku z wejściem w życie z dniem 1 stycznia 2023 r. Dyrektywy Omnibus (Dyrektywa PE i Rady UE 2019/2161 z dnia 27 listopada 2019 r.) ceny w outlecie podane są zgodnie z nowym brzmieniem art. 4 ust. 4 Ustawy z dnia 9 maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług, z jednoczesnym zastrzeżeniem, iż terminy, o których mowa w ust. 2 i 3 [tj. o podaniu najniższej ceny z ostatnich 30 dni], nie mają zastosowania.
Sortuj wg:
26 Produktów
z 1
25,99 zł
Best Seller
Best Seller
25,99 zł
Best Seller
Best Seller
23,39 zł 25,99 zł -10%
Best Seller
Best Seller
31,99 zł
Best Seller
Best Seller
31,99 zł
Best Seller
Best Seller
32,99 zł
Best Seller
Best Seller
Wzmacniające Ampułki Przeciw Wypadaniu Włosów, Equilibra, 10x8 ml
49,99 zł
Best Seller
Best Seller
Miodowo Ziołowy Kompleks w Ampułkach do Włosów Osłabionych, Babuszka Agafia 7x5 ml
19,99 zł
Best Seller
Best Seller
Ziołowy Kompleks w Ampułkach do Włosów Wypadających, Babuszka Agafia, 7x5 ml
19,99 zł
Best Seller
Best Seller
Serum do Skóry Głowy Pobudzające Wzrost Włosów z Ziołami z Tajgi, Babuszka Agafia, 170 ml
23,55 zł
Best Seller
Best Seller
Wcierka do Skóry Głowy Kozieradka, Sattva Ayurveda, 100 ml
35,99 zł
Best Seller
Best Seller
Ziołowa Rozgrzewająca Wcierka do Skóry Głowy, Grow Me Tender, Anwen, 150 ml
35,99 zł
Best Seller
Best Seller
z 1

Wcierki do skóry głowy

Wcierki do skóry głowy są produktami, które mogą zdziałać prawdziwe cuda i pomóc w wielu problemach skóry głowy i włosów. Jak nazwa wskazuje nakłada się je na skórę głowy więc działają u źródła. 

Wcierki do skóry głowy – dlaczego warto je stosować? 

Wcierki do skóry głowy to skoncentrowane kosmetyki, pełne substancji aktywnych, które wnikają w głąb skóry, regenerują ją i wzmacniają, poprawiają jej ogólny stan, wzmacniają cebulki włosowe i stymulują wzrost i porost włosów. Zazwyczaj stosuje się je po myciu, na oczyszczoną skórę głowy, choć istnieją wcierki do nakładania na jakiś czas przed myciem. Aplikacja polega na nałożeniu wcierki i wykonaniu delikatnego masażu, który poza dokładnym rozprowadzeniem produktu ma na celu pobudzenie mikrokrążenia skóry i ułatwienie wchłaniania dobroczynnych składników. Taki masaż działa działa również niesamowicie odprężająco i poprawia humor, ale to już poboczna zaleta.

Naturalne wcierki do skóry głowy i ich rodzaje

Wcierki do włosów, bo tak się je nazywa w skrócie dzielą się na trzy podstawowe grupy: wodne, alkoholowe i olejowe. Teoretycznie każdy może używać każdej z nich, jednak w praktyce sprawa wygląda trochę inaczej. Warto znać swoją skórę głowy i jej potrzeby i dobrać do niej odpowiedni produkt. 

Naturalna wcierka do włosów na bazie alkoholu to najbardziej skuteczna wcierka, jednak nie jest przeznaczona dla każdego. Alkohol to bardzo kontrowersyjny składnik kosmetyków, jednak jest doskonałym rozpuszczalnikiem dla substancji aktywnych, szczególnie tych pochodzenia roślinnego. Chyba każdy zna prozdrowotne ziołowe naleweczki, takie remedium na wszelkie dolegliwości. Niestety wrażliwa skóra głowy może na tym ucierpieć, a stosowanie takich produktów „na siłę” przyniesie więcej szkody niż pożytku. Jednak jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania, alkohol ułatwi transport dobroczynnych składników w głąb skóry, rozgrzeje i pobudzi krążenie. Wyciągi z ziół wzmocnią skórę, cebulki i włosy, skutecznie zapobiegną wypadaniu oraz pobudzą wzrost nowych włosów. Wysuszające działanie alkoholu zapobiegnie pomoże przedłużyć świeżość nadmiernie przetłuszczających się włosów, a nawet ograniczyć występowanie łupieżu. Spektakularne efekty są gwarantowane.

Naturalne wcierki do skóry głowy na bazie wody są przeznaczone dla tych, którzy źle reagują na alkohol. To idealny wybór dla skór wrażliwych, skłonnych do podrażnień, świądu czy alergii  Ich działanie jest najdelikatniejsze ze wszystkich rodzajów, jednak przy regularnym stosowaniu skuteczność działania jest równie wysoka, co wcierek innego rodzaju. Ich bazą jest woda, ale zwykle na drugim miejscu w składzie znajduje się sok aloesowy, który skutecznie łagodzi, przyspiesza gojenie, wspomaga regenerację i zapobiega podrażnieniom i swędzeniu. Dobrze sprawdzają się na włosach niskoporowatych, cienkich i delikatnych, ponieważ nie obciążają i nie powodują „przyklapu”. W zależności od składu mogą niwelować nadwrażliwość skóry łowy, walczyć z łupieżem, zapobiegać wypadaniu, przetłuszczaniu, stymulować włosy do wzrostu czy pobudzać wzrost „baby hair”.

Wcierki do włosów olejowe są przeznaczone raczej dla zaawansowanych. Ich stosowanie może być, delikatnie rzecz ujmując, problematyczne. Zmywanie oleju bywa czasochłonne, często nie da się tego dokonać przy jednym myciu szamponem. Olej należy zemulgować odżywką, najlepiej zawierającą oleje. Z racji tego, że znajduje się on na skórze i siłą rzeczy na włosach u nasady powinna być to odżywka odpowiednia dla skóry głowy (fakt, że naturalne odżywki w znacznej większości są do tego odpowiednie trochę ułatwia sprawę). Po nałożeniu odżywki i potrzymaniu jej chwilę, spłukuje się całość i myje włosy szamponem. Nałożenie kolejne porcji odżywki/maski jest uzależnione od potrzeb włosów. Tego rodzaju wcierek nie da się stosować po myciu. Olejowa baza mogłaby doprowadzić do bardzo nieświeżego wyglądu włosów. Nakłada się je skórę głowy przed myciem, bez ograniczeń czasowych. Warto zrobić to chociaż godzinę przed, aby składniki aktywne mogły zadziałać. Jeśli czas i sytuacja na to pozwala dobrze nałożyć taką wcierkę na całą noc i zmyć dopiero rano. Oleje są doskonałym nośnikiem substancji aktywnych oraz jedną z najskuteczniejszych odżywek. Olejowe wcierki do włosów skutecznie odżywiają skórę głowy, łagodzą, zapobiegają wypadaniu, przesuszaniu, niwelują łupież i -tu uwaga- nadmierne przetłuszczanie. Ten typ wcierek najwięcej korzyści przyniesie włosom wysokoporowatym, suchym i zniszczonym oraz skórze głowy wymagającej nawilżenia i odżywienia. 

Wcierki do skóry głowy w NatiNati

Nasza wcierkowa oferta ciągle się rozrasta. Uważamy, że ten kosmetyk do absolutny „must have” każdej włosomaniaczki i nie tylko. Można je stosować na wiele sposobów, nawet w czasie serialowego maratonu, na skórę czystą lub nie, a skuteczność jest potwierdzona tysiącami zeznań. W naszej ofercie znajdują się zarówno produkty uniwersalne, poprawiające ogólną kondycję skóry głowy i włosów, jak i te specjalistyczne dostosowane do konkretnych potrzeb. Naturalne wcierki do skóry głowy potrafią zdziałać małe cuda. Ale nie wierz nam na słowo. Sprawdź na sobie.