Szampony dla dzieci bez SLS - Szampon dla dzieci w piance
Informujemy, że przekeślone ceny towarów z krótszym terminem ważności (towary oznaczone jako outlet), to ceny przed obniżką.
W związku z wejściem w życie z dniem 1 stycznia 2023 r. Dyrektywy Omnibus (Dyrektywa PE i Rady UE 2019/2161 z dnia 27 listopada 2019 r.) ceny w outlecie podane są zgodnie z nowym brzmieniem art. 4 ust. 4 Ustawy z dnia 9 maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług, z jednoczesnym zastrzeżeniem, iż terminy, o których mowa w ust. 2 i 3 [tj. o podaniu najniższej ceny z ostatnich 30 dni], nie mają zastosowania.
Sortuj wg:
5 Produktów
z 1
Kremowy Szampon i Płyn do Kąpieli dla Dzieci, Sylveco, 300ml
35,99 zł
Best Seller
Best Seller
Łagodny Szampon do Włosów dla Dzieci, OnlyBio, 300 ml
20,99 zł
Best Seller
Best Seller
Ultradelikatny Szampon do Wrażliwej Skóry Dzieci, Yope, 300 ml
23,99 zł
Best Seller
Best Seller
z 1

Szampony

Szampony dla dzieci to codzienny wybór, jakiego musimy dokonać podczas zakupów produktów dla swojego maluszka. Nie jest to w żadnym razie decyzja bez znaczenia – szampon dla dzieci ma nie tylko spełniać nasze kryteria ekonomiczne, czy też bezpieczeństwa, ale także ma się spodobać także naszemu dziecku. Dlatego też nasza strona internetowa oferuje cały wachlarz szamponów dla dzieci, które nie tylko przypadną im do gustu, ale posiadają także naturalne, w pełni bezpieczne składy, które przyczynią się komfortu codziennej pielęgnacji ich kosmyków. Szczególnie że włoski dziecka powinny być wypielęgnowane tym jednym, konkretnym kosmetykiem, by nie obciążać ich nadmiernie odżywkami. 

Dobry szampon dla dzieci – cechy

Kosmetyk do dziecięcych włosów, który będzie doskonały do codziennego stosowania to przede wszystkim szampon dla dzieci ułatwiający rozczesywanie, dzięki któremu dziecko samo polubi czesanie. Czynność ta często jest nielubiana przez maluchy, ponieważ kojarzy się z bólem, jednak delikatny szampon dla dzieci powinien rozwiązać ten problem raz na zawsze. Przy okazji jest on w pełni naturalny, jak w przypadku np. szamponu marki Only Bio, który wyprodukowany został z 99,55% składników pochodzenia naturalnego, jest wegański i testowany dermatologicznie, a jego jakość potwierdza certyfikat EcoCert Cosmos Natural. Jest to naturalny szampon dla dzieci, pozbawiony SLS, SLES, PEG, GMO, Parabenów, Silikonów, Parafin, Olejów Mineralnych, jednak doskonale wpływa na strukturę włosa. W swoich składach szampony te zawierają fitosterole, które pielęgnują włoski, biosurfaktynę z rzepaku, która delikatnie oczyszcza, działa antyseptycznie, doskonale się pieni i nie powoduje podrażnień, a także olej ze słonecznika stymulujący wzrost włosów i wzmacniający je. Jak widać szampon dla dzieci bez sls wcale nie musi sprawiać, że włoski są porowate – dodatkowe składniki nawilżające sprawiają, że są one lejące i bardziej podatne na rozczesywanie.   

Najlepszy szampon dla dzieci i jego rodzaje 

Jeśli już wiemy, że dobry szampon dla dzieci, to naturalny szampon, przejdźmy zatem do prezentowanych przez nas ich rodzajów. Ze względu na różne upodobania posiadamy w swoim asortymencie np. szampon dla dzieci w piance, którego delikatna konsystencja sprawia, że dziecko aż samo garnie się do kąpieli. Tutaj także ważne jest, by szampon do włosów dla dzieci nie podrażniał oczek, ponieważ bardzo często spływa on z główki podczas spłukiwania. Choć szampon w piance dla dzieci poprzez swoją konsystencję rzadziej spływa, to i tak jest tak delikatny i naturalny, że nie szczypie w oczka. Wartym uwagi jest także produkt dwa w jednym, czyli żel pod prysznic i szampon „Bez Łez” od marki Eolab, którego naturalne składniki delikatnie oczyszczają, nie powodują podrażnień i wysuszania się skóry. Przy okazji posiadają one naturalne ekstrakty z roślin, takich jak łagodzący podrażnienia bławatek, oczyszczająca i antyseptyczna lipa, czy też uczep trójlistny, który nawilża i posiada właściwości przeciwzapalne. Podczas wyboru najlepszego szamponu należy także zwrócić uwagę na szatę graficzną etykiety, przykładowo marka Only Bio czy też Little Siberica prezentują na nich dziecięce, przyjazne grafiki. Ważny jest także zapach produktu i choć w przypadku noworodków wybieramy formuły bezzapachowe, to już u starszych dzieci zapach powinien być soczysty i przyjemny. Wszystko to sprawia, że dzieci aż garną się do mycia włosków.

Specjalistyczne szampony dla dzieci

Jednak podobnie jak dorośli, dzieci również mogą mieć specjalne wymagania co do szamponu. Bardzo często dzieci posiadają włoski podatne na kręcenie się, dlatego, żeby nie zepsuć tego efektu, warto wybrać szampon dla dzieci do włosów kręconych. Pomoże on ułożyć kosmyki i doskonale je wypielęgnować. Czasem w przypadku maluchów potrzebny będzie także szampon dla dzieci do włosów przetłuszczających się posiadający naturalne składniki aktywne przeciwdziałające przetłuszczaniu. Gdy dziecko posiada zaś przesuszone włosy, szampon nawilżający dla dzieci będzie doskonałym wybawieniem. Ich cena jest podobna do standardowych szamponów, a na wiele produktów obowiązuje stała promocja.