Pasta do zębów dla niemowląt - Pasta do zębów dla rocznego dziecka
Informujemy, że przekeślone ceny towarów z krótszym terminem ważności (towary oznaczone jako outlet), to ceny przed obniżką.
W związku z wejściem w życie z dniem 1 stycznia 2023 r. Dyrektywy Omnibus (Dyrektywa PE i Rady UE 2019/2161 z dnia 27 listopada 2019 r.) ceny w outlecie podane są zgodnie z nowym brzmieniem art. 4 ust. 4 Ustawy z dnia 9 maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług, z jednoczesnym zastrzeżeniem, iż terminy, o których mowa w ust. 2 i 3 [tj. o podaniu najniższej ceny z ostatnich 30 dni], nie mają zastosowania.
Sortuj wg:
5 Produktów
z 1
13,99 zł
Best Seller
Best Seller
Owocowa Pasta do Zębów dla Dzieci, Ecodenta, 75ml
13,49 zł
Best Seller
Best Seller
Pasta do Zębów dla Dzieci Arktyczna Malina, Natura Siberica, 60 g
23,74 zł
Best Seller
Best Seller
Pasta do Zębów dla Dzieci Rokitnik Ałtajski, Natura Siberica, 60 g
23,74 zł
Best Seller
Best Seller
z 1

Pasty do zębów

Pielęgnacja jamy ustnej już od pierwszego dnia życia utrwala w dziecku zdrowe nawyki, które procentuje na przyszłość – jest nauczone, że nie tylko o ząbki, ale także całą jamę ustną należy dbać. Dlatego też, by wspierać w tym rodziców, stworzyliśmy kategorię zawierającą pasty do zębów dla niemowląt, które są w pełni bezpieczne i skuteczne w przypadku nawet najmłodszych dzieci. 

Jama ustna niemowlaka

Ząbki kształtują się jamie ustnej dziecka już w 6 tygodniu życia płodowego. Przez następne miesiące, aż do porodu, stopniowo, warstwa po warstwie, pokrywa je twarde szkliwo. Noworodek, przychodząc na świat, ma już wykształcone, choć przykryte dziąsełkami, wszystkie ząbki mleczne. Już wtedy należy dbać o to, by w jamie ustnej nie rozwijały się bakterie i codziennie, po każdym pokarmie rodzice powinni przemywać dziecku dziąsełka delikatną tkaniną. Pasta do zębów dla niemowląt jest potrzebna, gdy tylko przez warstwę dziąsła przebije się pierwszy ząbek. Może nastąpić to w pierwszych 3 miesiącach życia, ale czasem nawet w ciągu 6 miesięcy od urodzenia. Bardzo rzadko się to zdarza, jednak istnieją przypadki, gdy dziecko pojawia się na świecie już z pierwszym widocznym ząbkiem. Dlatego też tak ważne jest, by wyprawka dla niemowlęcia obejmowała także produkty takie jak pasta dla niemowląt. 

Pasta do zębów dla niemowlaka – czym się charakteryzuje?

W pierwszej kolejności w jamie ustnej maluszka widoczne są ząbki dolne, co może nastąpić już w pierwszych miesiącach życia. Warto właśnie wtedy wybrać dla dziecka nie tylko delikatną szczoteczkę do zębów, ale także ważnym jest, by dobrana była odpowiednia pierwsza pasta do zębów dla niemowląt. Charakteryzuje się ona przede wszystkim bardziej uproszczonym składem niż pasty dla starszych dzieci, a badania i testy są jeszcze bardziej specjalistyczne i nastawione na bezpieczeństwo maluszka. Oczywiście, jeśli chodzi o samo szczotkowanie, to robi to rodzic, więc nie ma tutaj mowy o za dalekim wsadzeniu szczoteczki, jednak oczywiście może tutaj dojść do połknięcia pasty przez maluszka. To dlatego właśnie pasta do zębów dla niemowlaka musi być naturalna, bez sztucznych barwników, aromatów (ponieważ zazwyczaj są to pasty smakowe) itp. Natomiast pasta do zębów dla rocznego dziecka, czyli już nieco starszego dziecka ma zachęcać go codziennego mycia ząbków nie tylko smakiem, ale także np. designem. Tutaj bardzo dobrze swoją funkcję spełnia marka Jack n’Jill, która produkuje akcesoria i produkty dla najmłodszych. Są one w stu procentach naturalne, a ich opakowania w większości biodegradowalne, co buduje także w dzieciach świadomość dbania o środowisko.   

Brak fluoru – jakie ma to znaczenie?

Wyniki wieloletnich badań potwierdziły, że fluor z wiekiem jest odkładany w kościach, wywołując w nich zmiany zwyrodnieniowe, zwane fluorozą kostną. Pasta dla niemowląt bez fluoru jest najlepszym rozwiązaniem dla rodziców, którzy pragną przeciwdziałać próchnicy w inny sposób niż poprzez zastosowanie tego pierwiastka. Pasta do zębów dla niemowląt bez fluoru, np. oferowana przez nasz sklep internetowy od marki Urtekram. Jest to pasta dla dzieci powyżej 1 roku życia, co stanowi świetny wybór dla wszystkich rodziców ceniących sobie skuteczność i bezpieczeństwo. W swoim składzie zawiera naturalne, certyfikowane ekstrakty z aloesu, koperku i kory magnolii, dzięki czemu doskonale oczyszcza jamę ustną, nie podrażnia i chroni zęby i dziąsła. Dodatkowo nie zawiera fluoru, a jej odświeżający zapach sprawi, że codzienna pielęgnacje stanie się naprawdę przyjemna. Podobnie marka Ecodenta produkuje pasty bez fluoru już dla najmłodszych dzieci, wzbogacone także o np. naturalny karoten z marchwi wzmacniający szkliwo. Pasta do zębów bez fluoru dla niemowląt jest więc najlepszym wyborem, gdy od małego chcemy chronić naszego maluszka przed chemicznymi substancjami wnikającymi w organizm. Ich cena może się nieco różnić od tych standardowych, drogeryjnych past, jednak są one mniej bezpieczne, a w naszym sklepie bardzo często na naturalne produkty do jamy ustnej maluszka obowiązuje stała promocja.