Naturalna pasta do zębów dla dzieci bez fluoru - Pasty do zębów dla dz
Informujemy, że przekeślone ceny towarów z krótszym terminem ważności (towary oznaczone jako outlet), to ceny przed obniżką.
W związku z wejściem w życie z dniem 1 stycznia 2023 r. Dyrektywy Omnibus (Dyrektywa PE i Rady UE 2019/2161 z dnia 27 listopada 2019 r.) ceny w outlecie podane są zgodnie z nowym brzmieniem art. 4 ust. 4 Ustawy z dnia 9 maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług, z jednoczesnym zastrzeżeniem, iż terminy, o których mowa w ust. 2 i 3 [tj. o podaniu najniższej ceny z ostatnich 30 dni], nie mają zastosowania.
Sortuj wg:
3 Produktów
z 1
Owocowa Pasta do Zębów dla Dzieci, Ecodenta, 75ml
13,49 zł
Best Seller
Best Seller
Kolorowa Pasta do Zębów dla dzieci o Smaku Melona, Zwalczająca Próchnicę, od 6 roku życia, Ecodenta, 75ml
16,49 zł
Best Seller
Best Seller
z 1

Pasty do zębów

Nawyk mycia ząbków jest bardzo ważny od pierwszych chwil życia dziecka. Na początku sami myjemy dziąsełka i pierwsze ząbki naszego maluszka, jednak gdy jest ono już nieco starsze, powinniśmy nauczyć je, by z chęcią same garnęły się do utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej. W tym właśnie pomogą nam oryginalne pasty do zębów dla dzieci, a także wszelkiego rodzaju gadżety stworzone do tego celu. Warto wybrać takie, które nie tylko nam, rodzicom przypadną do gustu, ale także będą ulubionymi produktami naszych pociech. 

 

Naturalna pasta do zębów dla dzieci – czym się charakteryzuje?

Nasz sklep internetowy oferuje tylko i wyłącznie naturalne i bezpieczne dla dzieci pasty do zębów. Ze względu na fakt, że starsze dzieci same już myją ząbki, ryzyko połknięcia pasty jest bardzo wysokie. Dlatego też musi ona posiadać w pełni bezpieczny skład, pozbawiony chemicznych substancji. Niestety drogeryjna pasta do zębów dla dzieci nie jest tak restrykcyjnie badana pod względem składu i poddawana testom alergicznym jak te naturalne. Stąd stawiając na jakość pasty, a co za tym idzie zdrowie naszego dziecka, musimy brać pod uwagę, że ich cena będzie nieco wyższa, jednak ekologiczna pasta do zębów dla dzieci daje gwarancję bezpieczeństwa. Warto pamiętać, że nawet niewielkie ilości wchłanianych szkodliwych substancji podczas codziennego mycia zębów mogą trwale wpłynąć na zdrowie organizmu. Przy okazji pasty naturalne tworzone są w zgodzie ze środowiskiem, a ich komponenty występują naturalne w przyrodzie – dzięki temu także zgodnie z organizmem naszego maluszka. 

Pasta dla dzieci bez fluoru – czy to konieczne?

Już wiele lat temu naukowcy odkryli, że fluor zawarty w pastach do zębów przenika do naszego krwiobiegu i kości, trwale je uszkadzając i przyczyniając się do ich łamliwości. Można pomyśleć, że jest to przesada – w końcu ile cząsteczek fluoru jesteśmy w stanie wchłonąć. Jednak biorąc pod uwagę to, że myjemy zęby dwa razy dziennie przez kilkadziesiąt lat, daje nam sporą ilość. W przypadku dzieci ryzyko te jest zwiększone nie tylko na ich młody wiek, ale także na to, że często połykają one pastę podczas mycia ząbków. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest pasta bez fluoru dla dzieci, w której ta chemiczna substancja zastępowana jest na przykład ksylitolem, czyli cukrem brzozowym. Tak jest w przypadku produktów marki Jack n’Jill, która w pełni pozbawiona jest fluoru, a ich pasty nie tylko są w pełni naturalne, ale także dokładnie czyszczą zęby i posiadają atrakcyjne dla dzieci smaki. Ksylitol zabija bakterie w jamie ustnej, stąd też tradycyjna pasta do zębów bez fluoru dla dzieci niczym nie odbiega od tej z fluorem. Dlatego też najlepsza pasta dla dzieci, to taka, która nie tylko myje i dobrze smakuje, ale przede wszystkim nie szkodzi.  

Pielęgnacja w trakcie mycia zębów

Podczas mycia zębów, można także zadbać o zdrowie jamy ustnej dziecka używając wcześniej wspomnianych produktów marki Jack n’Jill, której główną ideą, jest bezpieczeństwo i zdrowie dzieci. Ich najlepsza pasta do zębów dla dzieci charakteryzuje się głównie brakiem fluoru, ksylitolem, ale także substancjami aktywnymi, które mają właściwości pielęgnacyjne. Przykładowo pasta do zębów dla dzieci bez fluoru o smaku bananowym posiada w swoim składzie także łagodzący nagietek, który sprawia, że pasta nie będzie drażnić delikatnych dziąseł oraz pielęgnuje jamę ustną. Wiodąca marka produkująca pasty do zębów dla dzieci i nie tylko, czyli Ecodenta, również w swojej produkty opiera na bakteriobójczych właściwościach ksylitolu, jednak ich pasty dodatkowo wzbogacone są o regenerujący i pielęgnujący sok aloesowy, który działa także nawilżająco i antybakteryjnie. Jednak higiena jamy ustnej to nie tylko pasta dla dzieci, ale także akcesoria, które również pomagają w codziennej pielęgnacji. Są to przede wszystkim delikatne szczoteczki bambusowe marki Jack n’Jill, a także kubeczki na wodę. Wszystkie produkty posiadają przyjazną, dziecięcą oprawę graficzną w formie kolorowych zwierzątek. Bardzo często na naturalne produkty do jamy ustnej obowiązuje promocja.