OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA
Sortuj wg:
48 Produktów
z 1
z 1

OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA

Doskonale wiemy, jak ważna jest ochrona przeciwsłoneczna – nasza świadomość na temat tego, jakie ryzyko niesie za sobą brak zabezpieczenia się promieniami UVA i UVB zmienia się z roku na rok. Coraz bardziej się chronimy, jednak nie zawsze robimy to w odpowiedni sposób. Wiele filtrów przeciwsłonecznych jest szkodliwych dla naszego organizmu i przyrody. Warto zatem zapoznać się z naturalnymi filtrami, które przynoszą same pozytywy.

Filtr przeciwsłoneczny – dlaczego jest tak ważny?

Zanim jednak skupimy się na kategorii produktów typu naturalne filtry przeciwsłoneczne, należy wiedzieć, dlaczego ochrona ta jest tak ważna. Otóż filtr przeciwsłoneczny nadaje naszej skórze w pewnym sensie tarczę ochronną, w postaci warstwy, przez którą nie przenikną promienie UVA i UVB. Jeśli ich nie zastosujemy, promienie te będą penetrować nasz naskórek, w wyniku czego może dojść do nieodwracalnych zmian w komórkach. Może to powodować nie tylko dotkliwe i nieprzyjemne poparzenie, ale także fotostarzenie się skóry oraz mutacje komórek, które wywołać mogą nawet nowotwór złośliwy skóry. Warto także pamiętać o tym, że nawet w cieniu, w dzień słoneczny należy używać filtrów, ponieważ promienie docierają do skóry nie tylko w nasłonecznionych miejscach. W tym przypadku szczególną ochroną powinna być objęta twarz, ponieważ jest ona wrażliwa i najbardziej wystawiona na działanie promieni. Stąd też warto stosować dedykowany filtr przeciwsłoneczny do twarzy.

Naturalne filtry przeciwsłoneczne, a ich cechy

Naturalne filtry przeciwsłoneczne, to najczęściej produkty mineralne, które produkowane są wyłącznie ze składników pochodzenia naturalnego. Mineralna ochrona przeciwsłoneczna twarzy i ciała pozostawia na skórze delikatną warstwę produktu, która nie wchłania się w pełni, przy czym jest jeszcze bezpieczniejsza dla organizmu. Są to także produkty, które nie wpływają negatywnie na przyrodę – przykładowo, gdy dostaną się do wody podczas kąpieli w morzu, jeziorze czy oceanie, nie będą szkodliwe dla organizmów nich żyjących. Jest to niezwykle ważne, by zachować tę harmonię, ponieważ jak wynika z wielu badać naukowców, to właśnie przez syntetyczne kosmetyki do opalania giną przepiękne rafy koralowe.

Nasze naturalne filtry przeciwsłoneczne

W naszym asortymencie posiadamy wszelkiego rodzaju naturalne filtry przeciwsłoneczne do twarzy i ciała, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Są to najczęściej filtry powyżej 30, ponieważ takie są najczęściej rekomendowane przez specjalistów. Jedną z najbardziej cenionych marek produkujących naturalne filtry przeciwsłoneczne jest Derma. Ich kosmetyki do opalania nie zawierają substancji zapachowych, parabenów i barwników. Posiadają za to wiele cenionych na całym świecie certyfikatów, w tym tych dla produktów dla alergików. Bardzo popularną firmą produkującą tego typu filtry, jest także Alphanova Sun, której produkty posiadają certyfikaty Ecocert Greenlife, ECOCERT Cosmos Organic oraz BIO Cosmos Organic i Vegan i nie zawierają alergenów. Przy okazji występują najczęściej w wygodnych opakowaniach z atomizerem i są całkowicie bezpieczne dla nas i dla natury.