Filtr przeciwsłoneczny - Naturalne filtry przeciwsłoneczne
Informujemy, że przekeślone ceny towarów z krótszym terminem ważności (towary oznaczone jako outlet), to ceny przed obniżką.
W związku z wejściem w życie z dniem 1 stycznia 2023 r. Dyrektywy Omnibus (Dyrektywa PE i Rady UE 2019/2161 z dnia 27 listopada 2019 r.) ceny w outlecie podane są zgodnie z nowym brzmieniem art. 4 ust. 4 Ustawy z dnia 9 maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług, z jednoczesnym zastrzeżeniem, iż terminy, o których mowa w ust. 2 i 3 [tj. o podaniu najniższej ceny z ostatnich 30 dni], nie mają zastosowania.
Sortuj wg:
7 Produktów
z 1
38,50 zł
Best Seller
Best Seller
Hipoalergiczny Balsam Przeciwsłoneczny SPF30, Derma Sun, 200ml
63,99 zł
Best Seller
Best Seller
Wodoodporny Spray Przeciwsłoneczny SPF50, Ey!, 100ml
76,99 zł
Best Seller
Best Seller
33,99 zł
Best Seller
Best Seller
Żel-krem do Opalania, Odświeżający, 20SPF, Fitokosmetik, 50ml
10,29 zł
Best Seller
Best Seller
Krem Przeciwsłoneczny do Opalania, SPF 30+, Ultranawilżenie, Fitokosmetik, 50ml
11,59 zł
Best Seller
Best Seller
z 1

OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA

Słońce przyjemnie praży, jednak ilekroć nie wyjdziesz na zewnątrz wracasz z podrażnieniami? Dokucza Ci sucha, zaczerwieniona skóra? Postaw na wydajny i skuteczny filtr przeciwsłoneczny. Różne stopnie natężenia SPF dają Ci możliwość wybrania idealnego rozwiązania – postaw na naturalne filtry przeciwsłoneczne!

Filtr przeciwsłoneczny – jak korzystać z kosmetyku

Bez odpowiedniego filtra, na słońcu możesz bezpiecznie przebywać około 15 minut. Jest to niezwykle krótki czas, a przecież wychodząc na plenerowe spotkanie ze znajomymi chcesz cieszyć się piękną pogodą. W takim przypadku ochroni Cię filtr przeciwsłoneczny. Warto nakładać go przynajmniej co 3 godziny podczas długiej ekspozycji na słońce, zwłaszcza, gdy masz jasną karnację. Filtr przeciwsłoneczny kupuj na jeden sezon – po długim czasie spędzonym w szafce, właściwości kosmetyku ulegają osłabieniu i nadaje się on do wyrzucenia.

Istotna jest też świadomość tego, przed czym dokładnie chronią filtry. Ciepło, które zapewniają promienie słońca, to efekt docierania do skóry promieniowania UV (ultrafioletowego). Ma ono ogromny wpływ na kondycję skóry. Jest ono rozdzielane na 3 fale o różnych właściwościach. Promieniowanie UVC jest najbardziej szkodliwe – przed jego zgubnymi skutkami Ziemię ochrania warstwa ozonowa. Za opaleniznę odpowiada UVB – trzeba jednak uważać, gdyż zbyt długa ekspozycja powoduje poparzenia. Z kolei promieniowanie UVA, choć dociera na Ziemię przez cały rok, nie wywołuje poparzeń. Jest jednak odpowiedzialne za szybsze starzenie się skóry, fotoalergie i nowotwory.

Naturalne filtry przeciwsłoneczne – jak działają

Na ogół filtry dzieli się na chemiczne i fizyczne. Filtr chemiczny absorbuje promieniowanie słoneczne o określonej fali. Są nim rzadko stosowany już kwas PABA, pochodne kwasu cynamonowego, benzofenony (absorbuje UVB i UVA) i pochodne benzoilometanu. Z kolei filtry fizyczne rozpraszają promieniowanie UV i chronią przed UVA oraz UVB, tworząc na skórze ochronny filtr odbijający promienie.

Proponowane przez nas naturalne filtry przeciwsłoneczne to w filtry fizyczne, które są korzystniejsze dla skóry człowieka. Nie tylko skutecznie radzą sobie z promieniowaniem, ale też nie podrażniają i nie uczulają. Skóra dobrze je toleruje, choć trzeba pamiętać o ich częstej aplikacji. Dzięki temu, że naturalne filtry przeciwsłoneczne korzystają z potęgi natury, nie tylko chronią, ale też pielęgnują skórę.