Kremy BB

Bardzo często, zamiast standardowego podkładu mamy ochotę nałożyć na naszą twarz dobry krem bb. Dlatego też nasza oferta poszerza się o ten kosmetyk – ponieważ można go uzyskać w równie naturalny sposób, co kremy pielęgnacyjne. Jakie zatem kremy bb są najlepsze i najbardziej naturalne? Zapraszamy do lektury.  

Najlepszy krem bb – jakie powinien mieć cechy?

Krem bb jest swego rodzaju kremem koloryzującym do twarzy, który ma za zadanie wyrównać jej koloryt, ale także pielęgnować. Najlepszy krem bb to taki, który jest naturalny, delikatny, a przy tym dobrze kryje niedoskonałości. Dobrym krem bb od podkładu różni się tym, że nie jest on ciężki, nie zatyka porów i nie powoduje nieprzyjemnego ściągnięcia w ciągu dnia. Nie jest to najtrwalszy kosmetyk kolorowy do krycia niedoskonałości, jednak jest to wspaniale rozwiązanie, gdy tylko nie mamy zamiaru się malować, a jedynie ujednolicić skórę. Warto pomyśleć zatem o kremie bb, gdy wybieramy się na basen, czy też saunę – nie zapcha nam porów, a nasza skóra będzie wyglądać o wiele lepiej. Krem bb naturalny to dobry pomysł w trakcie lata, gdy chcemy uchronić naszą twarz przed promieniami słonecznymi, ponieważ zazwyczaj dobre kremy bb posiadają w swoim składzie filtry przeciwsłoneczne. Sam krem bb w lato uchroni naszą skórę przed powstawaniem zaskórników – zazwyczaj podkład w połączeniu potu podczas upału może wyrządzić naszej skórze sporą krzywdę.  Warto także wiedzieć, że istnieją także kremy bb, które po rozsmarowaniu zmieniają swój kolor np. z zielonego na cielisty, by w ten sposób bardzo dobrze zniwelować zaczerwienienia. 

Jak dobrać krem bb do rodzaju cery?

W zależności od tego, jaką cerę mamy, możemy dobrać odpowiedni krem bb do codziennego stosowania. Krem bb do cery mieszanej ma za zadanie przede wszystkim nawilżyć boczne strefy twarzy, a zmatowić te w okolicach czoła, nosa i brody. Oczywiście nie jest to trwałe zmatowienie i nawilżenie, jednak warto go wybrać, gdy się spieszymy – nie trzeba go dokładnie i równomiernie rozsmarowywać. Krem bb do cery trądzikowej powinien w pierwszej kolejności kryć niedoskonałości, które już istnieją i przeciwdziałać następnym. Oznacza to, że krem bb może nie tylko kryć, ale także pielęgnować i jej nie szkodzić. Skóra sucha z pewnością bardzo dobrze przyjmie krem bb nawilżający, który nawodni naskórek. Należy jednak pamiętać, że sam krem bb nie zastąpi odpowiednio dobranej pielęgnacji.  

Jaki jest skład dobrego kremu bb?

Naturalny krem bb powinien mieć w swoim składzie przede wszystkim składniki pochodzenia naturalnego. O ile o naturalne komponenty pielęgnujące skórę jest zazwyczaj w kremach łatwo, to pigmenty nie zawsze mogą pochodzić z natury. W naszym asortymencie jednak staramy się wybierać samo dobro, zatem pigmenty, które znajdują się w naszym kremach bb pochodzą z glinek, naturalnych indyjskich ziół, trawy tygrysiej itd. Wszystko to sprawia, że są one skuteczne, ale i także bardzo bezpieczne dla naszej skóry. Naturalne składniki w mniejszym stopniu mogą nas uczulić, czy też zapchać nasze pory, co jest kluczowe w przypadku kremów koloryzujących do twarzy.