Naturalny dezodorant bez aluminium - Ekologiczny antyperspirant
Sortuj wg:
60 Produktów
z 1
z 1

Dezodoranty

Nasze i Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze, stąd też powstało natinati.pl – miejsce pełne inspiracji i w pełni naturalnej, bezpiecznej pielęgnacji. A w niej, jak wiadomo, chodzi o samo dobro bez szkodliwych substancji. Dlatego nie mogło u nas zabraknąć takiego produktu jak antyperspirant bez aluminium, znany także jako naturalny dezodorant. 

Naturalne dezodoranty – czym się charakteryzują?

Dezodoranty w naszym sklepie są to w pełni bezpieczne i naturalne produkty, które nie mają w sobie szkodliwego aluminium. Co to dla nas oznacza? Że substancja, która ma nas chronić przed poceniem się, w standardowych dezodorantach, nie jest dla nas bezpieczna. Antyperspirant bez aluminium zapewnia na tą ochronę bez toksycznego związku, który odkłada się w naszym organizmie i może nawet powodować nowotwory. Antyperspirant bez soli aluminium to najlepsze rozwiązanie dla osób aktywnych, które bardzo często używają wszelkiego rodzaju dezodorantów i maksymalnie chcą ograniczyć przedostawanie się przez skórę tej trującej substancji, która zatyka pory i wpływa na harmonię w organizmie. 

Naturalne antyperspiranty a ich forma 

Dezodorant bez aluminium, tak jak te standardowe, może mieć różną formę. Występują one najczęściej w kulce, czyli w płynie, a aplikuje się go za pomocą obranej kulki na końcu aplikatora. Bardzo popularnym jest również naturalny dezodorant w sztyfcie – jest to także jeden z najskuteczniejszych tego typu produktów. Dezodorant bez aluminium może występować także w sprayu – jest to najbardziej higieniczna forma aplikacji tego typu kosmetyku. W naszym sklepie posiadamy dwa, bardzo skuteczne produkty z kategorii ekologiczny antyperspirant w sprayu – marki Benecos dla mężczyzn i uniwersalny firmy Najel. Te pierwszy sprawdzi się nawet w ekstremalnych warunkach. Odświeża skórę dzięki zawartej w składzie szałwii, a także zabija bakterie poprzez lawendę. Przy okazji dezodorant łagodzi podrażnienia i nawilża za sprawą aloesu w składzie. Drugi zaś, od marki Najel to hipoalergiczny dezodorant doskonale sprawdzi się w codziennej higienie. Nie powoduje podrażnień, koi skórę, zapobiega rozwojowi bakterii. Posiada właściwości antybakteryjne, nie zatyka porów i polecany jest przy ranach skóry- błyskawicznie tamuje krew. Warto także zwrócić uwagę kosmetyku takim jak naturalny dezodorant w kremie, szczególnie ten od marki Naturologia, który jest bardzo skuteczny. 

Dezodorant naturalny i jego skład 

Naturalny antyperspirant bez aluminium przede wszystkim powinien posiadać w większości komponenty pochodzenia naturalnego. Przykładowo, wiele z naszych kosmetyków dezodorujących posiada w swoim składzie ałun, który wykazuje silne działanie antybakteryjne oraz niwelujące przykre zapachy. Naturalna formuła dezodorantów oparta jest zazwyczaj o zieloną herbatę oraz mikroalgi, które przeciwdziałają zanieczyszczeniom. Naturalna sól mineralna również ma za zadanie jak najbardziej ochronić nas przed rozwojem bakterii, które powodują przykry zapach. Wszystko to sprawia, że naturalne składniki mogą zastąpić z powodzeniem syntetyczne, substancje chemiczne.