Krem z filtrem dla niemowląt i dla noworodków
Informujemy, że przekeślone ceny towarów z krótszym terminem ważności (towary oznaczone jako outlet), to ceny przed obniżką.
W związku z wejściem w życie z dniem 1 stycznia 2023 r. Dyrektywy Omnibus (Dyrektywa PE i Rady UE 2019/2161 z dnia 27 listopada 2019 r.) ceny w outlecie podane są zgodnie z nowym brzmieniem art. 4 ust. 4 Ustawy z dnia 9 maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług, z jednoczesnym zastrzeżeniem, iż terminy, o których mowa w ust. 2 i 3 [tj. o podaniu najniższej ceny z ostatnich 30 dni], nie mają zastosowania.
Sortuj wg:
2 Produktów
z 1
Miejski Krem Przeciwsłoneczny z Filtrem SPF50, Nacomi, 50 ml
39,99 zł
Best Seller
Best Seller
z 1

Kremy z filtrem

O ochronę przeciwsłoneczną nie tylko naszą, ale także naszego maluszka należy zadbać podczas codziennego funkcjonowania, krótkich spacerów, a nawet przejścia tylko z domu do samochodu. Nie powinniśmy skupiać się na filtrach, tylko i wyłącznie podczas zażywania kąpieli słonecznych, co w przypadku wrażliwej skóry niemowląt jest wręcz niewskazane, ale także na co dzień. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ przez warstwy atmosferyczna dociera do nas coraz więcej szkodliwych promieni UVA i UVB, które na stałe zmieniają strukturę naszej skóry, a co dopiero budującego się naskórka małego dziecka. Dlatego warto zadbać o codzienną ochronę przeciwsłoneczną nawet w chłodniejsze dni, a do tego niezbędny będzie odpowiedni krem z filtrem dla niemowląt.

Krem dla niemowląt z filtrem – jak działa?

Fale ultrafioletowe niosą ze sobą tak dużo energii, że są w stanie rozerwać wiązania chemiczne w cząsteczkach naszego ciała. Oznacza to, że w trakcie ekspozycji na słońce, komórki skóry zaczynają się rozpadać, zmieniać strukturę i przestają prawidłowo funkcjonować. Krem dla niemowląt z filtrem działa jak niewidzialna bariera ochronna na skórze, niczym powłoczka na naskórku odbija i nie przepuszcza przez skórę szkodliwych promieni słonecznych. Dzięki temu nienaruszana jest warstwa lipidowa skóry dziecka, nie jest ona wysuszona, podrażniona, a przede wszystkim nie powinna być opalona, choć w tym przypadku, by tego uniknąć, powinniśmy bardzo często, niemal cały czas aplikować krem z filtrem na skórę dziecka. Choć ważne jest, by używać w ogóle kremów z ochroną przeciwsłoneczną, to filtr, filtrowi nierówny i każdy krem może mieć swoiste działanie.  

Przykładowo filtr mineralny dla niemowląt działa nieco inaczej – nie wchłania się i przez cały czas powinien pozostawać na skórze, by tworzyć widoczną warstwę oddzielającą od działania promieni. Krem z filtrem mineralnym dla noworodka jest o tyle skuteczny, że stale kontrolujemy jego dozowanie na skórze i musimy o aplikacji pamiętać przez cały czas, co rzadko zdarza się w przypadku chemicznych balsamów. 

Krem z filtrem dla noworodków – właściwości pielęgnujące 

Jak już zdążyliśmy ustalić, nie tylko w letnie miesiące powinniśmy chronić siebie i swoje dzieci przed szkodliwym działaniem słońca. Dlatego też kremy z filtrem dla niemowląt przy okazji pielęgnują wrażliwą skórę maluszków, by pomóc rodzicom w codziennej pielęgnacji. Najczęściej takie kremy z filtrem dla noworodków posiadają w swoim składzie także aktywne składniki pielęgnujące. Najczęściej jest to aloes, czyli znane i cenne źródło wielu ważnych naturalnych związków. Regeneruje, uelastycznia działa antyseptycznie i przeciwzapalnie. Dba o odpowiednie nawodnienie skóry, przeciwdziałając jej wysuszeniu. Witamina E uelastycznia i pomaga zachować odpowiednią równowagę wodną w komórkach skóry. Krem z filtrem dla niemowląt od 1 miesiąca w ofercie naszego sklepu zawsze jest wyprodukowany z naturalnych komponentów, bardzo często z certyfikowanych, kontrolowanych upraw i posiadają szereg certyfikatów, w tym m.in. jak w przypadku marki Derma Astma-Allergi Danmark, Allergy Certified, ECOCERT Organic Cosmetic, Nordic Swan Ecolabel Approved. 

Krem z filtrem dla niemowlaka – środki ostrożności 

Podczas już samej kąpieli słonecznej, choć jest ona niewskazana dla małych dzieci, to nawet w cieniu, należy zastosować najwyższą ochroną, jaką jest krem z filtrem 50 dla niemowląt. Należy jednak pamiętać, że każdy krem dla niemowląt z filtrem posiada swój termin ważności i stale, z roku na rok należy wymieniać kremy, ponieważ ich właściwości ochronne mogą się zmniejszać. Na szczęście nie paraliżuje och cena, a bardzo często nasz sklep internetowy oferuje szereg kodów rabatowych, a na niektóre z kremów z filtrem obowiązuje sezonowa promocja. Jest to dla nas bardzo ważne, by wspierać rodziców w ochronie przeciwsłonecznej maluszków, ale także i ich samych, ponieważ filtr przeciwsłoneczny dla niemowląt, gdy nie mamy niczego innego pod ręką, może być użyty także przez dorosłych. Szczególnie gdy jesteśmy na spacerze, poza domem, a nasz krem przeciwsłoneczny pozostał w domu.