Krem z filtrem dla dzieci - Ochronny krem przeciwsłoneczny dla dzieci
Informujemy, że przekeślone ceny towarów z krótszym terminem ważności (towary oznaczone jako outlet), to ceny przed obniżką.
W związku z wejściem w życie z dniem 1 stycznia 2023 r. Dyrektywy Omnibus (Dyrektywa PE i Rady UE 2019/2161 z dnia 27 listopada 2019 r.) ceny w outlecie podane są zgodnie z nowym brzmieniem art. 4 ust. 4 Ustawy z dnia 9 maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług, z jednoczesnym zastrzeżeniem, iż terminy, o których mowa w ust. 2 i 3 [tj. o podaniu najniższej ceny z ostatnich 30 dni], nie mają zastosowania.
Sortuj wg:
1 Produktów
z 1

Kremy z filtrem

Krem z filtrem dla dzieci jest podstawą nie tylko podczas zażywania kąpieli słonecznych podczas urlopu czy też letnich miesięcy, ale także podczas codziennych, zwykłych spacerów. I choć w tym pierwszym przypadku zawsze pamiętamy o tym, by aplikować na skórę dziecka ochronę przeciwsłoneczną, to na co dzień niestety o tym zapominamy, a przed działaniem szkodliwego promieniowania słonecznego dzieci należy chronić zawsze – nie tylko w pełnym słońcu, ale także w cieniu, nawet podczas kilkunastominutowej przechadzki. Jest to bardzo ważne, ponieważ promienie UVA i UVB mogą trwale uszkodzić wrażliwy naskórek dziecka, co może w przyszłości skutkować podrażnieniami, chorobami skóry, a nawet nowotworem, potocznie nazywanym czerniakiem.  

Kremy z filtrem dla dzieci – jaki powinny mieć skład?

Ochrona dla dzieci powinna być skuteczna, jednak zawierać przy okazji jak najprostszy, naturalny skład. Nasz sklep internetowy oferuje przede wszystkim kremy z filtrem dla dzieci, które posiadają komponenty pochodzenia naturalnego, by jak najbardziej były zgodne z ph i warstwą lipidową skóry dziecka. Filtr pozostawia na skórze niewidzialną powłoczkę, jednak z czasem się wchłania do krwiobiegu, stąd też składniki mają tutaj podstawowe znaczenie. Przykładowo proponowana w naszym dziale marka Derma swoje kremy przeciwsłoneczne opiera w stu procentach na naturalnych składnikach, w tym dwadzieścia procent z nich z certyfikowanych upraw, a ich jakość potwierdzona jest przez certyfikaty: Astma-Allergi Danmark, Allergy Certified, ECOCERT Organic Cosmetic, Nordic Swan Ecolabel Approved. Certyfikaty te świadczą o tym, że kremy są nie tylko bezpieczne dla dziecka, ale także produkowane zgodnie z naturą. 

Krem ochronny dla dzieci a jego właściwości pielęgnujące 

Wszystkie kosmetyki dla dzieci, które je chronią, ale dodatkowo także pielęgnują ich wrażliwą skórę, są zdecydowanie na plus, szczególnie podczas podróży, gdy nie chcemy zabierać ze sobą całego asortymentu łagodzących produktów. Stąd też wiele prezentowanych w naszym dziale kosmetyków z filtrem posiada dodatkowe, naturalne składniki pielęgnujące. Oczywiście najczęściej pojawiającym się jest niezmiennie aloes, który jest cudownym łagodzącym, nawilżającym i regenerującym komponentem. Przy okazji jest on w stu procentach naturalny i przyjemny dla dzieci. Podobnie jest w przypadku dodatku w postaci witaminy E, która wspiera skórę podczas nierównej walki ze słońcem. Marka Eco Cosmetics zaś, do swoich filtrów dodała także takie składniki jak odżywiający granat, natłuszczająca oliwa z oliwek, regenerujący olej makadamia, czy też wzmacniający skórę rokitnik. Cena kosmetyków dwa w jednym jest taka sama co tych tylko z filtrem, a ich właściwości pielęgnacyjne są nieocenione.  

Wysoka ochrona – kiedy ją stosować?

Każdy krem dla dzieci z filtrem ma swoje oznaczenie stopnia ochrony przed słońcem. Jako zwolennicy naturalności, bezpieczeństwa i pielęgnacji polecamy rodzicom zawsze stosowanie najwyższej ochrony dla swojego dziecka. Taka najwyższa ochrona to przede wszystkim krem z filtrem 50 dla dzieci, którego aplikację i tak należy bardzo często powtarzać, by jego moc była trwała. Podobnie jest w przypadku kosmetyku typu krem z filtrem mineralnym dla dzieci, który tworzy na skórze widoczną warstwę nieprzepuszczającą promieni słonecznych do naskórka. W tej sytuacji krem należy jeszcze częściej aplikować, by był skuteczny, jednak jest to najbezpieczniejsza forma ochrony. Przy okazji filtr mineralny dla dzieci nie wnika w głąb skóry, tylko poprzez swoje spore cząsteczki pozostaje na jej powierzchni. 

Produkty przeciwsłoneczne – wiodące marki 

Jedną z kluczowych marek, które polecamy na swojej stronie jest Alphanova, która produkuje swoje ze szczególną dbałością nie tylko o ochronę, ale także o pielęgnację. Podobnie jest w przypadku wcześniej wspomnianej firmy Eco Cosmetics oraz Derma. Ich krem przeciwsłoneczny dla dzieci w sprayu z ochroną 50+ jest niezbędnym towarzyszem każdej, nie tylko dalekiej podróży. Jest w pełni biodegradowalny i neutralny dla środowiska wodnego, a przy okazji wodoodporny i działa natychmiast po aplikacji, szybko się wchłania i nie powoduje podrażnień. Mimo tego, iż jego cena w stosunku do jakości jest bardzo dobra, to często na dział ochrony przeciwsłonecznej obowiązuje spora promocja.