Naturalny krem dla dzieci - Krem do twarzy dla dzieci
Informujemy, że przekeślone ceny towarów z krótszym terminem ważności (towary oznaczone jako outlet), to ceny przed obniżką.
W związku z wejściem w życie z dniem 1 stycznia 2023 r. Dyrektywy Omnibus (Dyrektywa PE i Rady UE 2019/2161 z dnia 27 listopada 2019 r.) ceny w outlecie podane są zgodnie z nowym brzmieniem art. 4 ust. 4 Ustawy z dnia 9 maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług, z jednoczesnym zastrzeżeniem, iż terminy, o których mowa w ust. 2 i 3 [tj. o podaniu najniższej ceny z ostatnich 30 dni], nie mają zastosowania.
Sortuj wg:
7 Produktów
z 1
Krem Pielęgnacyjny dla Dzieci, Derma Baby, 100ml
29,99 zł
Best Seller
Best Seller
39,99 zł
Best Seller
Best Seller
z 1

Kremy

Kremy dla dzieci są kategorią kosmetyków, która zasługuje na szczególne wyróżnienie wśród produktów pielęgnacyjnych dla najmłodszych. Ma on za zadanie nie tylko pielęgnować, ale także odżywiać i chronić skórę dziecka. Szczególnie gdy ma ono problemy skórne, predyspozycje do alergii i częstych podrażnień skóry. Nasz sklep internetowy oferuje całą gamę kremów dla dzieci, z uwzględnieniem podziału na rodzaj konsystencji, działania i formy podania oraz przeznaczenia. 

Krem dla dzieci o właściwościach pielęgnujących

Główną funkcją kremów dla dzieci jest pielęgnacja za sprawą odpowiednio skomponowanych składników. W przypadku naszego asortymentu są to produkty, które niemal w stu procentach posiadają składniki pochodzenia naturalnego. Są to przede wszystkim ekstrakty z roślin z upraw ekologicznych, w tym podstawą jest np. aloes, który posiada wiele właściwości łagodzących i pielęgnujących. Regeneruje, stymuluje produkcję kolagenu, uelastycznia działa antyseptycznie i przeciwzapalnie. Dba o odpowiednie nawodnienie skóry, przeciwdziałając jej wysuszeniu. Podobnie jest w przypadku wszelkiego rodzaju maseł i olejków, w tym Shea i kokosowego. Ten drugi składnik doskonale nawilża, odżywia i pielęgnuje. Ma właściwości antybakteryjne, chroni skórę, bogaty jest w źródło witamin z grupy B, wapnia, potasu, cynku, fosforu, magnezu i kwasu foliowego. Olejek, który posiada równie cenne właściwości, to olejek ze słodkich migdałów – łagodzi on podrażnienia, a także nawilża i regeneruje jak aloes.  To właśnie takie cechy są ważne podczas wyboru produktu dla maluszków, szczególnie jeśli wybieramy krem nawilżający dla dzieci. Kremy tego typu czasem wzbogacane są także o składniki aktywne, które odżywiają i natłuszczają trwale skórę, by stworzyć na niej niewidoczną warstwę lipidową. 

Krem do twarzy dla dzieci – czym powinien się charakteryzować?

Kremy do twarzy dla maluszków bardzo często są pomijane w codziennej pielęgnacji, jednak są tak samo ważne, jeśli nie bardziej niż te do całego ciała. Ich zadaniem jest zazwyczaj ochrona przeciw negatywnym czynnikom zewnętrznym. Przykładowo krem do twarzy marki Natura Siberica, z serii Little Siberica o nazwie Polarny Odkrywca chroni dziecko przed mrozem, wiatrem i zimnem. Redukuje także zaczerwienienia i powstałe już pęknięcia skóry, pielęgnuje ją i skutecznie zabezpiecza przed uszkodzeniami. Jest to bardzo ważne, szczególnie, ważne podczas zimowych spacerów i można go stosować już od pierwszego dnia życia. Jego ochronne składniki to w większości organiczne i naturalne komponenty, w tym regenerujący nagietek, zmniejszający zaczerwienienia olejek cedrowy, czy też równie łagodzące masło kakaowe. Do ochrony twarzyczki dziecka należą także wszystkie kremy z wysokim filtrem, ponieważ to twarz najbardziej jest narażona na negatywne działanie promieniowania słonecznego. Przodującym producentem ochronnych kremów przeciwsłonecznych jest Alphanova, której kremy przy okazji także pielęgnują wrażliwą skórę dziecka.     

Ochrona w kremie

Chroniące skórę kremy dla dzieci pozostawiają niewidzialny film na skórze, który chroni najmłodszych nie tylko przed wcześniej wspomnianymi czynnikami atmosferycznymi, ale także przed np. odparzeniom. Naturalny krem dla dzieci przeciw odparzeniom powinien posiadać w swoim składzie nie tylko składniki przeciwdziałające podrażnieniom, ale także wspierające ich leczenie. Kremy ochronne posiadają przede wszystkim w swoim składzie naturalne oleje, w tym oliwą z oliwek i masło Shea. Jeśli chodzi o samą ochronę, to warto także w wyprawce dla dziecka uwzględnić także kremy do rąk i stópek. Ich główną funkcją jest rozgrzanie zmarzniętych kończyn dziecka, ale także ochrona i naprawianie ewentualnych uszkodzeń naskórka. Kremy do poszczególnych części ciała są specjalistyczne, a ich cena i wydajność nie różni się od standardowych kremów pielęgnacyjnych do całego ciała. Obecnie na wiele produktów w dziale dziecięcym obowiązuje promocja, by jak najlepiej wspierać rodziców w trudach zdrowego, naturalnego i zgodnego ze środowiskiem wychowywania dzieci.