Naturalny ekologiczny proszek do prania
Sortuj wg:
9 Produktów
z 1
NATI NATI Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com

Proszki

Codziennie czynności, takie jak robienie prania, również wymagają ekologicznego podejścia i produktów w pełni naturalnych, nie uczulających i nie wpływających negatywnie na środowisko. Stąd też producenci naturalnych produktów wprowadzają na rynek coraz to większą liczbę proszków i płynów ekologicznych, które mogą być stosowane nawet w przypadku prania ubrań i pieluszek najmłodszych domowników już od pierwszego dnia życia.

Ekologiczny proszek do prania – czym się charakteryzuje?

Produkt, który uznawany jest za ekologiczny proszek do prania przede wszystkim powinien być łagodny dla środowiska i nie zawierać szkodliwych substancji, które wraz z nieczystościami wnikną w ziemię. Taka świadomość jest bardzo ważna – detergenty mogą wyjaławiać ziemie, na której rośliny będą miały utrudnioną egzystencję. Dlatego też dla osób dbających o dobro naszego środowiska eko proszek do prania w łazience powinien być podstawą. Jest to także bardzo dobre rozwiązanie dla młodych rodziców – naturalny proszek do prania jest niezwykle delikatny i może być stosowany od pierwszego dnia życia noworodka. Dzięki temu uprane w nich ubranka i pieluszki nie podrażniają i nie uczulają maluszka. Szczególnie jest to ważne, gdy dziecko wykazuje skłonności do alergii, atopowego zapalenia skóry, czy też posiada tzw. „żółtaczkę noworodkową”. Wszystko to składa się na wybór tego typu naturalnych rozwiązania, by jak najbardziej uniknąć ewentualnych skutków ubocznych, a jak wiadomo – bardzo często syntetyczne proszki do prania uczulają nawet osoby, które nie mają zazwyczaj problemów skórnych.

Ekologiczny płyn do prania – czym się różni?

Płyn a naturalny proszek do prania różnią się od siebie przede wszystkim konsystencją i praktycznością. Płyny najczęściej są bardziej skoncentrowane i jeszcze delikatniejsze niż proszki, jednak ich aplikowanie do bębna pralki lub kieszonki może być nieco utrudnione. Jest to jednak doskonały sposób na ekologiczne oszczędzenie środków czyszczących używanych w domu, ponieważ już niewielka ilość płynu jest w stanie doprać ubrania. Płyn do prania zajmuje również dużo mniej miejsca niż proszek, stąd też mnożą się jego zalety wielkości opakowania i ekologicznych plusów jego stosowania. Zawarte w naszym asortymencie wybrane naturalne płyny do prania mogą być również stosowane w przypadku prania ubrań noworodków, a także alergików, czy chorych na atopowe zapalenie skóry, jednak należy oczywiście jak w przypadku każdego produktu wykonać próbę uczuleniową, ponieważ jest to kwestia niezwykle indywidualna.

Naturalne produkty do prania – jak je stosować?

Ekologiczne środki do prania w naszym asortymencie to przede wszystkim produkty marek takich jak Derma, które charakteryzują swoją delikatnością i hipoalergicznością. Przykładowo proszek do prania ekologiczny od tejże marki posiada cały szereg certyfikatów potwierdzających ich naturalność i ekologiczność: Nordic Swan Ecolabel Approved, AllergyCertified i Astma-Allergi Denmark badany pod kątem alergiczności. Jest to jedynie przykład na starannie dobraną ofertę naszego sklepu, a wiele marek, które posiadamy w swoim asortymencie jest dokładnie przez nas sprawdzanych i testowanych, tak by nasi klienci mogli nam zaufać.