Naturalny ekologiczny płyn do szyb
Informujemy, że przekeślone ceny towarów z krótszym terminem ważności (towary oznaczone jako outlet), to ceny przed obniżką.
W związku z wejściem w życie z dniem 1 stycznia 2023 r. Dyrektywy Omnibus (Dyrektywa PE i Rady UE 2019/2161 z dnia 27 listopada 2019 r.) ceny w outlecie podane są zgodnie z nowym brzmieniem art. 4 ust. 4 Ustawy z dnia 9 maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług, z jednoczesnym zastrzeżeniem, iż terminy, o których mowa w ust. 2 i 3 [tj. o podaniu najniższej ceny z ostatnich 30 dni], nie mają zastosowania.
Sortuj wg:
3 Produktów
z 1
Ekologiczny Płyn do Mycia Szyb i Luster, Onlyeco, 500ml
19,99 zł
Best Seller
Best Seller
21,99 zł
Best Seller
Best Seller
6,59 zł 10,99 zł -40%
Best Seller
Best Seller
z 1

Ekologiczne płyny do mycia szyb

Utrzymanie domu w czystości w ekologiczny sposób jest bardziej niż proste – szczególnie gdy mamy gdzie zaopatrywać się w skuteczne i niedrogie produkty do czyszczenia. Tak właśnie jest w naszym sklepie internetowym – z nami porządki można robić w naturalny, nieszkodzący środowisku sposób, z dbałością także o nasze zdrowie. W naszej ofercie można znaleźć przede wszystkim niedrażniące, zawierające delikatne komponenty czyszczące środki do szyb oraz luster, które dodatkowo przepięknie i naturalnie pachną. Wiele z nich posiada wiele certyfikatów potwierdzających ich naturalność i dbałość o środowisko. Płyny ekologiczne do szyb – czym się charakteryzują? Dobry ekologiczny płyn do szyb powinien przede wszystkim nie posiadać składników niebezpiecznych dla środowiska, czyli wszelkiego rodzaju parabenów, EDTA i NTA, SLS, fosforanów i ftalanów, pochodnych ropy naftowej itp. Dlaczego? Ponieważ podczas rozpylania tego typu produktów wprowadzamy je do naszego środowiska, które poprzez powietrze, wodę, a co za tym rośliny, powrócą do nas i do naszego organizmu zatruwając także nas. Dlatego też tak ważne jest, by czytać wszelkie etykiety produktów do mycia, które się używa, albo zaufać renomowanym, ekologicznym markom, które posiadamy w swoim asortymencie. Ich produkty zazwyczaj posiadają niejonowe substancje powierzchniowo czynne, składniki wspomagające, alkohol izopropylowy oraz olejki eteryczne – wszystko to powinno wystarczyć, by płyn do szyb ekologiczny nie pozostawiał smug, zacieków, zapobiegał gromadzeniu się kurzu i miał właściwości antystatyczne.

Naturalny, a ekologiczny – czy to to samo?

Naturalny płyn do szyb posiadający w swoim składzie wyłącznie komponenty pochodzące z natury, zatem powinien on być także ekologiczny. Niestety nie zawsze wiemy, w jaki sposób są pozyskiwane dane składniki – czy są one eko i czy środowisko na pozyskiwaniu ich nie ucierpiało. Stąd też warto zaufać naszym produktom, które posiadają certyfikaty EU Ecolabel i VIVA jak w przypadku na przykład płynu Yope, a także EcoCert i ICEA. Produkty, które spełniają wymogi wymienionych stowarzyszeń, są w stu procentach ekologiczne i większości w pełni naturalne. Restrykcyjne wymogi i stała kontrola nadających certyfikaty sprawia, że możemy ich zaufać i nierzadko niektóre z nich stosować nawet przy małych dzieciach, alergikach, czy też chorych na różnego rodzaju schorzenia skóry.

Renomowane ekologiczne marki w jednym miejscu

Płyny do mycia szyb, również są priorytetem takich ekologicznych marek jak polski Yope, Organic People, OnlyEco, Zero%, Sonett i EcoClean, co nie oznacza, że nie będziemy stale powiększać naszego działu o nowe, cenione marki. Wszystkie produkty wymienionych firm są bezpieczne nie tylko dla środowiska, ale również dla naszego organizmu, a w dodatku przepięknie pachną za sprawą naturalnych olejków eterycznych. Są to przede wszystkim zapachy grejpfruta, eukaliptusa, lawendy, cytryny, czy też pomarańczy. Nie tylko wprowadzają one do domu zapachy nieskazitelnej czystości, ale także wprowadzają do niego niesamowity klimat. Warto także zwrócić uwagę na chusteczki nawilżone do mycia szklanych powierzchni marki Zero%, które posiadamy w swojej ofercie – nie pozostawiają smug, nadają powierzchnią połysk, mogą być stosowane zarówno w domu, jak i samochodzie i są w pełni naturalne.