Przygotuj ciało na jesień! Pielęgnacja kosmetykami ekologicznymi – cz. 1

9.10.2018

Włosy – regenerujące szampony naturalne, głębokie odżywianie i ochrona przed uszkodzeniami

Włosy są szczególnie narażone na osłabienie i zniszczenia, wynikające z jesiennej aury. Wiąże się to przede wszystkim ze zmianami, jakie wprowadzamy do swojego życia, kiedy temperatura na dworze się obniża. Częściej sięgamy po suszarkę do włosów, zaczynamy nosić czapki i szaliki, a także swetry i płaszcze. Często przebywamy w ogrzewanych pomieszczeniach, w których powietrze jest suche, natomiast na zewnątrz stykamy się z chłodnym, silnym wiatrem i deszczem. Nawet zmiana ubrania wierzchniego ma wpływ na wygląd włosów, ponieważ ich końcówki zaczynają ocierać się o szorstkie tkaniny, jak wełniane swetry i szaliki, a także płaszcze i kurtki. Przy braku odpowiedniej pielęgnacji, włosy w jesiennym okresie szybko staną się matowe, suche i zniszczone, a ich końce – rozdwojone.

Aby ochronić swoje włosy oraz wzmocnić je na jesień, warto sięgnąć po kosmetyki naturalne, dostępne w sklepach internetowych. Są najlepszym wyborem z dwóch powodów:

– nie zawierają sztucznych substancji, które mogłyby podrażniać skórę głowy i przesuszać oraz niszczyć włosy,

–  silnie odżywiają i nawilżają kosmyki dzięki składom opartym na naturalnych ekstraktach i wyciągach z roślin, dobranych specjalnie pod pielęgnację włosów.

Jesienną pielęgnację włosów kosmetykami ekologicznymi można podzielić na kilka punktów:

  1.        Łagodne oczyszczanie naturalnymi szamponami do włosów – jesienna niesprzyjająca pogoda to wystarczające obciążenie dla naszych włosów, a także skóry głowy, od których zależy ich zdrowie. Stosowanie zwykłych szamponów, zawierających silne detergenty, nie wchodzi więc w grę. Najlepiej sięgnąć po naturalne szampony do włosów, nie zawierające SLS, parabenów ani innych sztucznych substancji.

Warto wybrać szampony naturalne od sprawdzonych producentów, którzy wykorzystują w swoich wyrobach wyłącznie składniki organicznego pochodzenia. Wśród marek specjalizujących się w naturalnych szamponach do włosów najbardziej polecane to:

Babuszka Agafia (Babcia Agafia)

Natura Siberica,

Planeta Organica,

Organic Shop.

  1.        Głębokie odżywianie za pomocą odżywek i masek – na jesień włosy potrzebują odżywienia, nawilżenia i ochrony, dlatego stosowanie masek i odżywek jest nieodzowne, jeśli chce się zachować zdrowie i piękny wygląd swoich kosmyków. Tutaj również warto postawić na kosmetyki ekologiczne – nie zawierają one bowiem sztucznych substancji, które tylko chwilowo poprawiają wygląd włosów, nie mając realnego wpływu na ich zdrowie. Najlepszym wyborem na jesień będą odżywki i maski o właściwościach regenerujących i nawilżających. Jesienią odżywki można stosować codziennie, zarówno przed, jak i po myciu włosów, natomiast maski – 1-2  razy w tygodniu.

W przypadku masek i odżywek do włosów również warto postawić na producentów rosyjskich kosmetyków naturalnych, posiadają bowiem w swoich ofertach produkty wykorzystujące ekstrakty z bogatych w składniki odżywcze roślin pochodzących z terenów syberyjskich. Tutaj także można zwrócić uwagę na takie marki, jak:

– Babuszka Agafia (Babcia Agafia),

– Natura Siberica,

– Planeta Organica,

– Organic Shop.

  1.        Zabezpieczanie włosów kosmetykami naturalnymi – aby niekorzystne warunki pogodowe nie odbiły się na włosach, należy odpowiednio zabezpieczyć je przed wpływem temperatury, wilgoci i uszkodzeń mechanicznych. Choć pielęgnacja maskami i odżywkami częściowo zapewnia włosom ochronę, nie zawsze może być ona wystarczająca – szczególnie w przypadku włosów, które często są narażone na trudne warunki. Najlepszym zabezpieczeniem jest stosowanie olejków do włosów – zarówno w pełni naturalnych, jak i mieszanek komponowanych przez producentów kosmetyków ekologicznych.

Olejki do włosów można zarówno stosować tak, jak odżywkę przed myciem, czyli nakładając je na całej długości na godzinę przed oczyszczaniem szamponem naturalnym. Można używać ich również po umyciu włosów, wcierając jedną kropelkę w końcówki włosów. Zabezpieczy to je przed rozdwajaniem się i łamaniem oraz pomoże zachować je w doskonałej kondycji przez cały jesienny okres.

Naturalne olejki do włosów znajdują się w ofertach takich producentów kosmetyków ekologicznych, jak:

Natura Siberica,

Anwen,

Nacomi,

EOLAB.

  1.        Ochrona włosów przed nadmiernym wypadaniem – co ważne, wiele kobiet właśnie na jesień zmaga się z problemem wzmożonego wypadania, co może doprowadzić do przerzedzenia włosów i znacznego zmniejszenia ich objętości. Warto się przed tym chronić, dbając o zdrową dietę i odpowiednią suplementację, ale również stosując kosmetyki ekologiczne, które wzmocnią włosy, zadbają o skórę głowy, zahamują wypadanie, a nawet – przyspieszą wzrost włosów.

Oczywiście i w tym przypadku bardzo ważne jest stosowanie kosmetyków naturalnych, pochodzących od sprawdzonych producentów – włosy wypadające są mocno osłabione i wrażliwe, dlatego nie powinno się ich traktować sztucznymi, podrażniającymi substancjami. W sklepach internetowych można znaleźć naturalne kosmetyki przeciw wypadaniu włosów takich marek, jak:

Babuszka Agafia (Babcia Agafia),

Natura Siberica,

Planeta Organica.

Kosmetyki ekologiczne – jesienna pielęgnacja twarzy i ciała

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakimi kosmetykami naturalnymi pielęgnować swoje ciało jesienią, zajrzyj do drugiej części wpisu, w której skupimy się na odżywianiu i regeneracji skóry twarzy, a także całego ciała. Przedstawimy najlepsze produkty i marki, które pozwolą ochronić się przed wpływem niekorzystnej jesiennej aury, dostępne w hurtowniach kosmetyków naturalnych.

Powrót do bloga