Pielęgnacja włosów farbowanych – jakie kosmetyki naturalne są dostępne w sklepach online?

9.10.2018

Naturalne szampony do włosów farbowanych

Przy włosach farbowanych kosmetyki wykorzystywane do ich mycia mają ogromne znaczenie dla intensywności koloru. Warto stosować specjalnie przeznaczone dla nich szampony naturalne, które nie posiadają w swoich składach zbyt mocnych środków myjących, takich jak detergent SLS. Naturalne szampony do włosów delikatnie oczyszczą kosmyki, nadadzą im miękkości i odpowiednio je nawilżą.

Wśród szamponów naturalnych, przeznaczonych do włosów farbowanych, warto wypróbować takie produkty, jak:

naturalny szampon do włosów Ochrona Koloru, Złota Orchidea, Organic Shop – kosmetyk naturalny, oparty na ekstrakcie z orchidei i olejku jojoba; chroni włosy przed utratą koloru, a także wzmacnia je i wygładza; nie zawiera SLS, parabenów ani silikonów,

– ochronny szampon naturalny do włosów farbowanych, Babuszka Agafia (Babcia Agafia) – należący do kosmetyków ekologicznych szampon, oparty na płucnicy śnieżnej, serwatce mlecznej i szyszkach czarnej olchy, chroniący włosy farbowane, regenerujący je i silnie nawilżający,

– odbudowujący szampon naturalny Loves Latvia do włosów farbowanych, Natura Siberica – kosmetyk naturalny, oparty na ekstrakcie z dębu i ekstrakcie z rumianku; wzmacnia cebulki włosów, nie dopuszczając do ich wypadania, intensywnie odżywia i nawilża włosy.

Jak zachować intensywny kolor na dłużej? Kosmetyki ekologiczne do włosów farbowanych

Działanie naturalnych szamponów do włosów farbowanych można dodatkowo wzmocnić kosmetykami ekologicznymi, przeznaczonymi do odżywiania i nawilżania włosów, a także ochrony ich koloru. Dostępne w sklepach internetowych naturalne odżywki i maski pozwalają zachować kosmyki w idealnej kondycji, odpowiednio je regenerując i dostarczając im wszystkich niezbędnych składników.

Warto pamiętać, że koloryzacja może mieć niszczący wpływ na włosy, szczególnie, jeśli stosuje się farby chemiczne. W takim przypadku szczególnie ważne jest odpowiednie odżywianie i regeneracja włosów za pomocą bogatych masek i odżywek, przeznaczonych do kosmyków po farbowaniu.

W przypadku stosowania naturalnych metod koloryzacji, np. przy użyciu henny lub naturalnych farb o bardzo niskiej zawartości syntetycznych składników, włosy mogą być wysuszone ze względu na działanie ziół. W przypadku tego typu koloryzacji najlepiej skupić się na nawilżaniu włosów i wybierać kosmetyki ekologiczne przeznaczone do suchych kosmyków.

Do najlepszych kosmetyków naturalnych, przeznaczonych do pielęgnacji włosów farbowanych, należą:

odżywka do włosów Ochrona Koloru, Złota Orchidea, Organic Shop – ekologiczny kosmetyk, oparty na bazie oleju jojoba i ekstraktu z orchidei; wygładza i wzmacnia włosy, a także chroni je przed utratą koloru; jest wolny od SLS, parabenów oraz silikonów,

– pielęgnacyjny balsam do włosów farbowanych, Babuszka Agafia (Babcia Agafia) – ekologiczny kosmetyk, wykorzystujący serwatkę mleczną, szyszki czarnej olchy i płucnicę śnieżną, który odżywia i uelastycznia włosy, a także chroni ich kolor; nie zawiera silikonów,

maska do włosów zniszczonych i farbowanych Intensywna Odbudowa, Natura Siberica  – kosmetyk naturalny, oparty na organicznym wyciągu z szałwii, wyciągu z północnej maliny moroszki i organicznym ekstrakcie z owoców dzikiej róży; odbudowuje włosy, wzmacnia je i zwiększa ich objętość; nie zawiera silikonów i parabenów,

– ziołowy, miękki balsam do włosów farbowanych, Babuszka Agafia – naturalny kosmetyk, oparty na bazie dzikiej róży, lnu zwyczajnego i morwy białej; silnie regeneruje włosy, nawilża je i odżywia; jest wolny od parabenów i detergentów.

Internetowy sklep z kosmetykami naturalnymi – wszystko, co potrzebne do pielęgnacji włosów farbowanych

Przy włosach farbowanych, niezależnie od metody koloryzacji, konieczne jest stosowanie kosmetyków, które zregenerują, nawilżą i odżywią kosmyki, a także ochronią ich kolor przed wyblaknięciem. Kosmetyki naturalne nadają się do tego celu idealnie, ponieważ są łagodne dla włosów, nie niszczą ich i dostarczają im wszystkich niezbędnych składników, dzięki którym zachowują zdrowie, elastyczność i blask.

W internetowych sklepach z kosmetykami naturalnymi można znaleźć bardzo szeroki wybór ekologicznych kosmetyków do włosów, pochodzących od sprawdzonych producentów. Warto zwrócić uwagę na takie marki, jak Natura Siberica, Babuszka Agafia, Planeta Organica czy Organic Shop, które nie wykorzystują w swoich wyrobach szkodliwych, syntetycznych składników, zastępując je naturalnymi odpowiednikami o łagodniejszym i bardziej wartościowym działaniu.

Powrót do bloga