Kosmetyki naturalne do twarzy - czego używać na co dzień? 

5.3.2018

Wybór kosmetyków naturalnych z każdym dniem jest coraz większy. Dużym powodzeniem cieszą się kosmetyki naturalne do twarzy, która wymaga specjalnej opieki i troskliwości, a jak wiadomo ekologiczne produkty są w tym względzie niezastąpione.

Bardzo duży wybór do każdego rodzaju cery

Pisząc o kosmetykach naturalnych zaznaczyć trzeba już na samym początku, że ich wybór jest naprawdę bardzo duży. Jest to konieczne, ponieważ wiele osób obawia się, że nie będzie w stanie skompletować potrzebnych do pielęgnacji ciała kosmetyków naturalnych, z powodu niewielkich możliwości wyboru. Tymczasem, internetowe sklepy z kosmetykami ekologicznymi pękają w szwach! Możemy wybierać spośród kosmetyków:

– wielu znanych i bardzo dobrych firm,

– przeznaczonych dla kobiet, mężczyzn i dzieci,

– do ciała, twarzy oraz włosów,

– dopasowanych do każdego rodzaju skóry.

Kosmetyki do twarzy

Jeżeli chcemy zadbać o doskonałą kondycję skóry twarzy, możemy zdecydować się na całe mnóstwo doskonałej jakości kosmetyków naturalnych. Oczywiście do kosmetyków must have zaliczamy dobry produkt do demakijażu, odpowiednio dobrany do rodzaju cery krem, ale także produkty zapewniające głębokie nawilżenie oraz oczyszczenie twarzy, a zatem peelingi, glinki oraz maseczki.

Oczywiście każda kobieta wie, że to nie wystarczy. Kosmetyki do twarzy to również produkty, których zadaniem jest ochrona ust. Pomadki i balsamy do ust pochodzące od producentów kosmetyków naturalnych wyróżniają się wyjątkową jakością. Znajdziemy wśród nich ochronne produkty charakteryzujące się najróżniejszymi zapachami: kokosem, miętą czy rokitnikiem. Twarz potrzebuje również odpowiedniego nawilżenia i tonizacji. Do tego świetnie nadają się hydrolaty: kosmetyczne wody różane, wysokozmineralizowane wody z morza martwego, organiczne wody z kwiatów pomarańczy, czy też najróżniejsze olejki do twarzy.

Pamiętaj! Skóra twarzy narażona jest na ciągły kontakt z otaczającym środowiskiem. Nie okrywamy twarzy, a zatem styka się ona bardzo często ze szkodliwymi substancjami, z pyłem oraz kurzem. Należy zatem w szczególny sposób zadbać o nią, nie obciążając jej dodatkowo parabenami, silikonem, czy innymi komponentami drażniącymi. W dobrych kosmetykach naturach nie znajdziesz takich składników!

Postawy polskich konsumentów wobec produktów naturalnych

Kosmetyki naturalne wpisują się w grupę produktów naturalnych, które od kilku już lat, zyskują coraz większą popularność, a liczba konsumentów nimi zainteresowana wciąż rośnie. Można w tym miejscu zadać sobie pytanie, co sprawia, że produkty naturalne mają coraz większą liczbę zwolenników?

Presja społeczna dotycząca wyglądu i zdrowia.  Presja otoczenie związana z nienagannym wyglądem, połączona ze zdrowym trybem życia spowodowała, że bardzo dużo ludzi zaczęło zwracać uwagę na to, jak wygląda. Kiedy dziś ogląda się reklamy w telewizji, duża ich część dotyczy zdrowego trybu życia i urody (suplementy diety, kosmetyki, witaminy). To wszystko powoduje, że zaczynamy myśleć o tym, co jemy, co na siebie zakładamy, a także, jakich kosmetyków używamy Rozumiemy, że na nasze zdrowie i samopoczucie oraz dobry wygląd wpływ ma naprawdę wiele czynników. Chcąc zatem odsunąć od siebie jak najwięcej chemicznych, sztucznych, a często szkodliwych produktów, zwracamy się ku tym bardziej naturalnym, lub zupełnie naturalnym. Pomimo iż użyliśmy słowa „presja”, to jednak z całą pewnością ruch ten jest bardzo korzystny dla ogólnego polepszenia stanu zdrowia Polaków (i nie tylko – ruchy, które zachęcają do zdrowego trybu życia prężnie działają w wielu krajach).

Jesteśmy bardziej świadomi. Dostęp do łatwego zdobywania informacji sprawił, że jesteśmy bardziej świadomi. Telewizja, a przede wszystkim Internet, brak ograniczeń i możliwość wyszukania każdej niemal informacji w kilka sekund sprawiły, że bardzo szybko możemy dowiedzieć się, co jest dla nas dobre, a co złe. W wielu sprawach nie musimy już udawać się z pytaniem do naszych autorytetów, czy specjalistów, np. lekarzy. Nie musimy też szukać informacji w encyklopediach, spędzać długich godzin w bibliotekach. Ważną dla nas informację możemy sprawdzić dosłownie w jednej chwili, a następnie wdrożyć w życie potrzebne zmiany – ogromna ilość ludzi tak właśnie robi. Dzięki łatwemu dostępowi do informacji, możesz sprawdzić, czy krem, który właśnie używasz, posiada składniki, które mogą negatywnie wpływać na organizm – jeśli tak będzie, z pewnością większą wagę przyłożysz do zakupu nowego kremu. Wzrost świadomości, to wzrost dbałości o własne zdrowie.

Wierzymy w moc natury. Wiara ta nie jest bezpodstawna. Wystarczy przypomnieć sobie, co robimy, gdy boli nas brzuch – pijemy herbatkę z mięty. A gdy, nasze dziecko ma kolkę, podajemy mu rumianek. Kiedy chwyta nas przeziębienie,  przygotowujemy mleko z miodem lub z innymi dodatkami. Wiele razy w życiu przekonaliśmy się, że zioła i naturalne składniki mogą naprawdę wiele zdziałać. Na co dzień często nie mamy czasu na poszukiwanie naturalnych kosmetyków, tym bardziej, że nie ma ich aż tak dużo w naszych drogeriach. Jednak, jeśli o nich słyszymy, bardzo chętnie po nie sięgamy – bo wierzymy w ich skuteczność. Wierzyły w nią również nasze mamy, babcie i prababcie.

Chemia nas przeraża. Podobnie jak natura wywołuje u nas miłe skojarzenia, to chemia i sztuczność wywołują u nas niechęć, a nawet mogą nas przerażać. Niestety, coraz częściej jesteśmy zmuszani do funkcjonowania w środowisku, w którym chemia (szeroko pojęta) jest czymś normalnym. Kiedy jednak uświadamiamy sobie, że możemy dla siebie zrobić cos dobrego, robimy to bardzo chętnie! Tak właśnie jest z naturalnymi kosmetykami. Wystarczy, że uświadomimy sobie, jak wiele jest niebezpiecznych, lub niekorzystnych dla nas składników w używanych przez nas kosmetykach, szukamy alternatywy.

Reklama na nas działa. To nic odkrywczego – to prawda. Jednak, nie działa na nas wyłącznie reklama kosmetyków najdroższych marek (które najczęściej do grona kosmetyków naturalnych nie należą), ale również – znacznie delikatniejsza – reklama naturalnych produktów. Coraz częściej pojawiające się kosmetyki na bazie naturalnych składników w drogeriach stacjonarnych i coraz więcej nowych sklepów internetowych z kosmetykami ekologicznymi – dają do myślenia.

Rynek naturalnych kosmetyków nabiera znaczenia

Wyniki badań przedstawiane w wielu różnych raportach (np. w raporcie Organic Monitor, Euromonitor International) wskazują na to, że rynek kosmetyków naturalnych prężnie się rozwija. Nie jest on oczywiście jeszcze tak duży, jak rynek popularnych kosmetyków, jednak zainteresowanie nimi wciąż wzrasta. Produkty takich producentów jak Babuszka Agafia, Biolaven, Make Me Bio, czy Planeta Organica cieszą się coraz większą popularnością. Można się spodziewać, że w kolejnych latach trend ten nie ulegnie zmianie.

Pamiętaj!

Dbanie o siebie jest jednym z naszych obowiązków. Zdrowie i dobre samopoczucie zależą w dużej mierze od tego, jakich produktów używamy każdego dnia. Ważne jest zarówno to, co jemy, jak i to, czego używamy do pielęgnacji naszych ciał. Dbanie o siebie, to nie tylko mechanicznie wykonywane czynności, ale to przede wszystkim wysoka świadomość tego, co nam służy, a co z pewnością nie i co jest najlepsze dla naszego organizmu. To z kolei pozwoli nam długo zachować młodość, dobrą kondycję i doskonałe samopoczucie.

 

Powrót do bloga