Intensywna odbudowa zniszczonych włosów kosmetykami ekologicznymi – naturalne olejki do włosów

31.10.2018

Pielęgnacja kosmetykami ekologicznymi – dlaczego warto wybrać naturalne olejki do włosów?

Naturalne olejki są już od dawna wykorzystywane w pielęgnacji skóry, jednak stosowanie ich do pielęgnacji włosów jest u nas znane stosunkowo krótko. Bardziej kojarzymy je jako składnik dodawany do kosmetyków ekologicznych, jak maski i odżywki, jednak nakładanie samego olejku na włosy nadal praktykuje niewiele z nas. Warto jednak skusić się na taką metodę pielęgnacji, ponieważ naturalne oleje mają niezwykłe właściwości:

– silnie nawilżają włosy i poprawiają ich elastyczność,

– zapobiegają łamaniu się włosów,

– chronią kosmyki przed szkodliwymi czynnikami i uszkodzeniami mechanicznymi,

– zabezpieczają końcówki przed rozdwajaniem się,

– mocno odżywiają i regenerują włosy,

– nadają kosmykom piękny blask.

Oleje działają więc nie tylko zewnętrznie, poprawiając wygląd włosów oraz zabezpieczając je przed dalszym zniszczeniem, ale także wewnętrznie, odbudowując strukturę włosa i wpływając na jego kondycję. Ponadto, niektóre oleje można stosować także na skórę głowy, by ją odżywić i nawilżyć, a nawet stymulować wzrost włosów.

Nakładanie oleju na włosy – na czym polega metoda intensywnej odbudowy kosmetykami naturalnymi?

Kosmetyki naturalne oparte na bazie olejków lub czyste oleje można nakładać na włosy na różne sposoby – zarówno jako samodzielny produkt, jak i dodając je do masek o prostych składach, by wzmocnić ich działanie. Olejki można stosować jako kurację regenerującą lub zabezpieczenie włosów przed uszkodzeniami. W przypadku kuracji można zastosować ją na kilka sposobów:

– nakładając kosmetyk naturalny na bazie olejków na włosy na godzinę przed myciem,

– nakładając olejek na włosy na kilka godzin lub nawet na całą noc,

– nakładając olejek na suche włosy,

– nakładając olejek na mokre włosy – bez innych kosmetyków lub razem z maską.

Nie potrzeba dużej ilości kosmetyku ekologicznego, by zadziałał – wystarczy rozprowadzić kilka kropel po całych włosach. Można delikatnie je przeczesać, by olej równomiernie pokrył kosmyki. Następnie można spiąć włosy w koczek i pozostawić je tak na wybrany przez siebie czas. By wzmocnić działanie kosmetyku naturalnego, można nałożyć na głowę foliowy czepek i chwilę podgrzać go suszarką do włosów – pod wpływem ciepła uchylają się łuski włosów, dzięki czemu olejek może wniknąć w nie głębiej i silniej je odżywić.

W celu zabezpieczenia włosów za pomocą kosmetyku ekologicznego przed szkodliwymi czynnikami, np. wysokimi temperaturami wykorzystywanymi przy stylizacji z użyciem suszarki czy prostownicy lub niekorzystnymi warunkami pogodowymi i zniszczeniami mechanicznymi, wystarczy rozetrzeć kropelkę wybranego olejku w dłoniach i równomiernie rozprowadzić go na całych włosach lub samych końcówkach. Włosy będą chronione w ciągu dnia, a przy tym nabiorą pięknego blasku.

Oczyszczanie włosów po użyciu olejków – naturalne szampony do włosów

Wiele osób przed użyciem olejków powstrzymują wątpliwości z domyciem włosów po tego typu kuracji – z doświadczenia każda z nas wie, że olej nie należy do rzeczy prostych do zmycia z jakiejkolwiek powierzchni. W przypadku włosów wystarczy jednak odpowiedni szampon naturalny, który delikatnie oczyści powierzchnię kosmyków, nie niszcząc przy tym efektów uzyskanych dzięki regenerującej kuracji. Włosy wystarczy umyć tylko raz – naturalny szampon do włosów poradzi sobie z olejkiem, zmywając jego nadmiar i pozostawiając kosmyki świeże i odpowiednio oczyszczone, bez utraty objętości. By mycie było jeszcze prostsze, można przed myciem nałożyć na włosy dodatkowo inny kosmetyk naturalny w formie maski, która zemulguje olej, ułatwiając usunięcie jego nadmiaru.

Jakie olejki wśród kosmetyków ekologicznych najlepiej sprawdzą się na włosach?

W naszym sklepie z kosmetykami naturalnymi znajduje się szeroki wybór produktów ekologicznych na bazie olejków, przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Proponujemy zarówno mieszanki olejków, jak i czyste oleje pochodzenia roślinnego, które z powodzeniem można stosować do swoich włosów – zarówno do kuracji regenerujących, jak i zabezpieczania włosów czy samych ich końcówek.

Z dostępnych wśród kosmetyków ekologicznych olejków polecamy takie produkty, jak:

– rokitnikowy olejek do włosów osłabionych i zniszczonych marki Natura Siberica, który regeneruje, odżywia i nawilża włosy, a także stanowi zabezpieczenie podczas stylizacji za pomocą wysokiej temperatury,

– wzmacniający arganowy olejek do włosów osłabionych marki EOLAB, który zmiękcza włosy oraz posiada działanie ochronne, nadaje się także doskonale do pielęgnacji skóry głowy,

– seria olejków do włosów marki Anwen, dostosowanych do włosów pod względem ich porowatości,

– rokitnikowy kompleks olejów na końcówki włosów marki Natura Siberica, przeznaczony do zabezpieczania i regeneracji najbardziej podatnych na zniszczenia końcówek.

Powrót do bloga