12.10.2021,  Ciało

Smog jest ogromnym problemem naszych czasów. Gęsta, toksyczna mgła to mieszanka bezno(a)pirenu*, pyłów zawieszonych*, tlenków azotu* i węgla*. Całość przyczynia się do powstawania wielu chorób układu oddechowego, układu krążenia i nowotworów. Ma negatywny wpływ również na stan skóry i włosów.

29.09.2021,  Ciało

Jesień nadeszła. Co na to skóra ciała? Latem nie miała lekko – słońce, upał, słona woda. Teraz zaczyna się sezon grzewczy, zmienna pogoda, suche powietrze w pomieszczeniach, wilgotne na zewnątrz, coraz więcej warstw ubrań, raz nam zimno, raz gorąco… I zima nadchodzi.

23.09.2021,  Twarz

Demakijaż to jeden z najważniejszych etapów pielęgnacji naszej skóry. Jest to kosmetyk wykorzystywany do usuwania pozostałości makijażu. Możemy ją stosować zarówno w trakcie wieczornej jak i porannej pielęgnacji skóry twarzy. Sprawdź nasze TOP 5 ulubionych pianek do demakijażu!

23.09.2021,  Ciało

Śluz sprawia, że uszkodzenia na ciele ślimaka goją się błyskawicznie! Na ludzkiej skórze działa w ten sam sposób. Łatwo przenika w głąb skóry, pobudza procesy odnowy, gruntownie nawilża, odżywia i widocznie wzmacnia. Specyfika tej substancji powoduje, że jest ona niezwykle uniwersalna. Sprawdza się doskonale jako składnik kosmetyków przeciwzmarszczkowych i anti-aging.

17.09.2021,  WŁOSY

Już od dłuższego czasu mówi się głośno, że stoimy na granicy katastrofy klimatycznej. Największy wpływ mają na to produkcje masowe – chemiczne, spożywcze i modowe. Czy wiecie, że przemysł kosmetyczny jest jednym z czołowych producentów plastikowych opakowań na świecie?